طب اسلامی و قرآنیمقالات

شکل ظاهری عسل های مختلف و خواص درمانی آن ها

عسل اقاقیا

رنگ: به رنگ عنبر
بو: ضعیف
طعم: خیلی ملایم
شکل ظاهری: سیال

کاربردهای آن: به خاطر ملایم بودنش عسلی است که بر بقیه ترجیح داده می شود و خصوصاً برای کودکان بهتر از بقیه است. از آن برای شیرین کردن غذای نوزادان بعد از چهار ماهگی نیز استفاده می شود. این نوع عسل را بیش از بقیه می توان برای افرادی که به دیابت ضعیفی مبتلا هستند به مقدار کم مورد مصرف قرار داد زیرا از نظر فروکتوز غنی است. ولی به هر حال، این گونه افراد نباید در مصرف آن زیاده روی کنند. همچنین مقوی حافظه، نشاط آور، ضد صفرا، ملیّن، خواب آور، ضد کم خونی، ضد عفونت زنانه، مفید برای رشد کودکان است.

عسل اوبپین

رنگ: کمی زرد
بو: معطر
طعم: ملایم و خوشایند
شکل ظاهری: دارای دهانه های بسیار ریز

کاربردهای آن: در رابطه با فشار خون بالا و آرتریواسکلروز توصیه می شود. این عسل برای افرادی که مبتلا به ناراحتی های قلبی هستند و در صورت وجود اسپاسم، تپش قلب و آنژین صدری مورد استفاده قرار می گیرد.
این عسل که ضد اسپاسم است، برای افراد مضطرب و عصبی سودمند است و در صورت داشتن سر گیجه و همهمه گوش ها نیز استفاده از آن مفید می باشد و سرانجام، بی خوابی را نیز کاهش می دهد.

عسل خلنگ

رنگ: قهوه ای متمایل به قرمز تیره
بو: شدید
طعم: مخصوص
شکل ظاهری: نیمه سیال و شدیداً چسبنده

کاربردهای آن: بهترین ضد عفونی کننده ادراری است که در صورت وجود ورم مثانه و پروستات مورد استفاده قرار می گیرد. این عسل به خاطر مدر (ادرارآور) بودنش برای افراد مبتلا به رماتیسم نیز مفید است. عسل خلنگ هم چنین علیه عفونت های روده ای نیز مصرف می شود.

عسل بلوط

رنگ: قهوه ای تیره
بو: شدید و گس
طعم: طعم خاصی که کمی ریشه ی تلخی دارد
شکل ظاهری: غلیظ و گاهی اوقات چسبنده

کاربردهای آن: در تمام مواردی که گردش خون به شکل بدی انجام می گیرد توصیه می شود. هم چنین عسل خوبی برای افرادکم خون،خسته و ضعیف و کسانی که می خواهند وزن شان افزایش پیدا کند می باشد.

عسل کولزا

رنگ: پرتقالی روشن
بو: ندارد
طعم: ضعیف
شکل ظاهری : دارای دانه های متوسط

کاربردهای آن: عسلی است که سر میز غذا مورد استفاده قرار می گیرد و در صنایع غذایی از آن برای تولید عسل همراه با مخمر استفاده می شود.

عسل اکالیپتوس

رنگ : زرد
بو: معطر به خاطر گیاه اکالیپتوس
طعم: به اندازه کافی مشخص و خوشایند
شکل ظاهری: خمیری شکل با دانه های ریز

کاربردهای آن: ضد عفونی کننده ریه، دستگاه ادراری و روده می باشد و در تمام ناراحتی های مجاری تنفسی توصیه می شود (به خصوص در رابطه با برونشیت )سرفه را تسکین داده و علیه التهاب مثانه و کولی باسیلوز به کار می رود. می توان آن را به کودکانی که به انگل مبتلا هستند نیز داد زیرا ضد انگل می باشد.

عسل اسطوخودوس

رنگ: رنگی ضعیف و روشن دارد
بو: خوشایند و معطر
طعم: ضعیف
شکل ظاهری: مانند روغن

کاربردهای آن: عسل اسطوخودوس را به طور سنتی در مصارف خارجی بر سایر عسل ها ترجیح می دهند. آن را در موارد سوختگی، نیش حشرات و زخم های عفونی به کار می برند. این عسل ضد باکتری و ضد عفونی کننده بوده و از آن در تمام موارد بیماری های عفونی بالاخص ناراحتی های ریوی می توان استفاده کرد. این عسل هم چنین میگرن ها را آرام کرده و به افراد مبتلا به بی خوابی توصیه می شود و سرانجام، عسلی مدر و ضد انگل می باشد.

عسل مرکبات

رنگ: زرد کم رنگ
بو: ضعیف
طعم: خوشایند
شکل ظاهری: خمیری

کاربردهای آن: این عسل ضد اسپاسم و آرام بخش بوده و در رابطه با افراد عصبی، مضطرب و در رابطه با میگرن ها، بی خوابی و تپش قلب به کار می رود، مقوی حافظه، انرژی زا، مقوی معده و باد شکن، ضد سم، ضد تهوع، نرم کننده سینه، ضد سرماخوردگی، کاهش دهنده ی ورم های بدن، ضدعفونی کننده، اشتها آور، ضد صفرا، مسکن درد، ضد سکسه، ضد کرم روده، ضد سرطان معده، ضد باکتری و قارچ.

عسل اکلیل کوهی

رنگ: تقریباً سفید
بو: خوشایند و لطیف
طعم: ضعیف
شکل ظاهری: دارای دانه های تقریباً آشکار

کاربردهای آن: این عسل برای افرادی که ناراحتی کبدی دارند بسیار مناسب بوده و در رابطه با نارسایی کبدی، سنگ های صفراوی و سیروز کبدی به کار می رود.

هم چنین بدن را به صورت عمومی قویاً تحریک کرده و به افرادی که خسته، دچار حالت عمومی نامساعد، ضعیف و دارای کار و فعالیت فکری شدید هستند توصیه می شود و سرانجام، این عسل برای معده و روده بسیار سودمند است و از نفخ شکم، تخمیر و کولیت ها جلوگیری می کند.

عسل اسپرس

رنگ: سفید
بو: ندارد
طعم: کمی مشخص
شکل ظاهری: خیلی ظریف،حالت خامه ای دارد.

کاربردهای آن: عسلی است که معمولاً سر میز غذا از آن استفاده می شود. می تواند در تمام موارد جایگزین شکر شود زیرا از نظر طعم خنثی بوده و در مواد غذایی که با آن مخلوط می شوند، تغییر مزه ایجاد نمی کند.

عسل صنوبر

رنگ: قهوه ای تیره با انعکاس سبز تیره
بو: شدیداً معطر
طعم: عالی و گوارا
شکل ظاهری : سیال

کاربردهای آن: ضدعفونی کننده عالی ریه و مجموعه ی دستگاه تنفسی است و در رابطه با برونشیست ها، ورم نای و ورم حنجره مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت ابتلا به گریپ، زکام، ورم حفره بینی و البته آسم نیز سودمند است. به طور کلی روی تمام عفونت ها تأثیر می گذارد.

عسل گندم سیاه

رنگ: قهوه ای تیره
بو: مخصوص
طعم: عجیب و تا حدودی غیر عادی
شکل ظاهری: غلیظ

کاربردهای آن: این عسل برای کودکانی که در حال رشد هستند و در تمام مواردی که کمبود مواد معدنی وجود دارد مثلاً پس از وضع حمل، شیر دادن نوزاد یا پس از شکستگی توصیه می شود.

عسل آویشن

رنگ: زرد کم رنگ
بو: معطر
طعم: خوشایند
شکل ظاهری: خمیری شکل

کاربردهای آن: (مثل عسل پونه)، این عسل را نیز در تمام بیماری های عفونی و همچنین برای نیرو دادن به شخص، مورد استفاده قرار می دهند. در رابطه با زخم های معده نیز توصیه می شود و ضد سرفه هم می باشد. مقوی مغز و اعصاب، انرژی زا، مقوی حافظه، مفید برای عادت ماهانه ی دردناک، برای تسکین دردهای شکمی و روده و برای سرفه و گلودرد و برای دیابت بی مزه، رفع عفونت های عمومی بدن و نیز برای پانسمان زخم های بستر نافع است.

عسل زیرفون

رنگ: زرد کم رنگ
بو: معطر
طعم: خوشایند
شکل ظاهری: خمیری

کاربردهای آن: ضد اسپاسم بوده و بر مجموعه ی سیستم اعصاب به عنوان آرام بخش تأثیر می گذارد. بی خوابی را تسکین داده و می توان از آن برای شیرین کردن جوشاندهایی که در شب مصرف می شوند استفاده کرد.

عسل پونه ی کوهی

رنگ: قهوه ای تیره
بو: معطر به دلیل وجود تیمول
طعم: بسیار قوی
شکل ظاهری: غلیظ

کاربردهای آن: یک ضد عفونی کننده قوی است که معمولاً در تمام بیماری های عفونی به کار می رود. به طور کلی دارای ریشه ریوی بوده یا مربوط به بیماری هایی با دستگاه ادراری یا روده ای باشد. هم چنین به عنوان محرکی علیه خستگی نیز به کار می رود. در رابطه با سرفه نیز توصیه می شود و با نفخ گوارشی مبارزه می کند. ضد انگل بسیار خوبی نیز می باشد.

عسل شبدر

رنگ: سفید
بو: خوشایند و لطیف
طعم: ضعیف
شکل ظاهری: دانه های بسیار ریز

کاربردهای آن: از خواص دیناموژنتیک برخوردار است. عسل مناسب برای ورزشکاران و تمام افرادی که باید فعالیت های طولانی انجام دهند و اشخاص ضعیف و افرادی که مقاومت بدن شان کم است.

عسل بابونه

برای التهاب مغز، احتقان ریوی، انواع ورم ها، کاهش تب، میگرن، سردرد، آرتروز، کاهش حساسیت، ضد درد، کاهش پسوریازیس، اسپوندلیت آنکلوزان، دردهای دوران پریود، ناراحتی های زنانه، آلرژی ها، فشار خون، دردهای استخوانی، آرام بخش، برطرف کننده سر گیجه، سو هاضمه، ضد اسپاسم، ناراحتی های کبد، ناراحتی های روده، درد و ورم مثانه، ورم طحال، معده درد، بی خوابی، ناراحتی های ریه، دفع کرم کدو در کودکان، سرماخوردگی، رماتیسم، غلظت خون، نفخ معده، ضدعفونی دهان و دندان، شستشو و پانسمان زخم ها، تقویت سیستم ایمنی بدن، تقویت مغز و حافظه، ترشح شیر در خانم های شیرده، ورم پروستات، زخم های دهان و کولیت سودمند است.

عسل آفتاب گردان

مقوی، انرژی زا و تقویت کننده حافظه، مُدرّ و نرم کننده سینه، برای ناراحتی های برونش ها، ناراحتی های حنجره، صاف کردن صدا، ناراحتی های ریوی، برای تسکین سرفه و سرماخوردگی و برای خنثی کردن سم مفید است.

عسل جعفری

مقوی، انرژی زا و خواب آور، تقویت کننده مغز و حافظه، اخلاط لزج را قطع می کند، کاهش دهنده نفخ، مفید برای گرفتگی عروق، قاعده آور،اشتها آور، مؤثر برای ناراحتی های کبدی و طحال، برای دیابت بی مزه و برای ناراحتی های روده مفید است.

عسل گون

مقوی مغز و اعصاب و انرژی زا و تقویت کننده حافظه، برای کم خونی مفید است، خواب آور، تقویت کننده معده، ملین، سودمند برای زخم های چشم و دردهای چشم، ورم ملتحمه ی چشم، مفید برای خس خس سینه و حلق و حنجره، مفید برای گرفتگی صدا، تقویت روده، درد کلیه، مثانه، مجاری ادراری.

عسل سیاه دانه

مقوی مغز و اعصاب و تقویت کننده حافظه و خواب آور، برای ازدیاد شیر، مفید برای همه ی بیماری ها، باد شکن، قاعده آور، سردرد، رماتیسم، مفید برای ضعف بدن، رفع مسمومیت های خون، کبد، تهوع، شکم درد، یبوست، تقویت زنان زائو، برطرف کننده رطوبت های موجود در بدن، اعتدال بخشیدن به اخلاط بدن، اخلاط غلیظ را رقیق می کند، مفید برای دیابت بی مزه، مفید برای انواع قولنج، ناراحتی های تنفسی، درخشان کردن رنگ چهره، مفید برای سنگ کلیه، مثانه و سیستم اورولوژی و دردهای رحمی.

عسل کنار

مقوی و انرژی زا بوده و فعال کننده حافظه و رشد کودکان، مسهل صفرا، حرارت بدن را فرو می نشاند، مؤثر و باز کننده گرفتگی هاست، کرم معده و روده را از بین می برد، مفید برای گرم مزاجان، برای زخم روده و تب نافع است، برای آبله و سرخچه و عطش و برای سستی اعضاء، تقویت مو، جلوگیری از ریزش مو، تقویت اعصاب و تحلیل ورم های گرم مؤثر و سودمند است.

عسل گشنیز

معطر، مقوی، مفرح، اشتها آور، مقوی معده، رفع سوء هاضمه، باد شکن، نرم کننده سینه، تب بر، مفید برای بیماری های عفونی مانند سرخک و آبله، برای سرفه و سرماخوردگی، مسکن و آرام بخش، دفع سموم بدن، مفید برای زکام و اسپاسم ماهیچه ای، شیرافزا، مفید برای تب های رماتیسمی، مفید برای آفت دهان، تقویت لثه، تنگی نفس، مسکن صفرا، ضد سرطان، مقوی قلب و مغز، تقویت اسپرم، ناراحتی روده و حافظه می باشد.

عسل یونجه

این عسل بسیار خوش عطر و طعم می باشد. مقوی مغز و اعصاب بوده و حافظه را تقویت می کند، بیشترین مقدار ویتامین های A و K را دارد.

و برای افرادی که خون دماغ می شوند بسیار نافع است، ملین و خون ساز است، بند آورنده خونریزی است. تحلیل برنده ورم های بدن و مفید برای اختلالات عادت ماهیانه خانم ها، برای افرادی که دچار لرزش های اندام (پارکینسون) شده اند مفید است. نشاط آور بوده و به انسان آرامش می دهد.

عسل گل های مختلف

غالباً در بازار عسل هایی یافت می شوند که از گل های مشخصی نیستند و تجزیه گرده گل آنها، گرده گل غالبی را نسبت به بقیه مشخص نمی سازد بلکه دارای گرده های بسیار متنوعی هستند که نشان دهنده تولید این عسل ها از گل های مختلف است. این عسل ها بیش از بقیه رایج بوده و در واقع، اکثر زنبورداران این نوع عسل را تولید می کنند. این عسل ها را می توان به دو گروه تقسیم بندی کرد. روش تشخیص انواع عسل و خواص درمانی آنها

عسل گل های دشت

این عسل ها در حوالی ماه های اردیبهشت و خرداد جمع آوری می شوند. رنگ آنها روشن بوده و عمدتاً از شبدر، اسپرس، یونجه و کولزا به دست می آیند. عطر و طعم آنها ملایم و ضعیف بوده و حتی گاهی فاقد عطر و بو است. این عسل ها بیشتر مصارف معمولی دارند تا این که بتوان از نظر درمانی از آنها استفاده کرد.

عسل گل های کوهستانی

این عسل ها که مدتی بعد به دست می آید، تیره رنگ، قهوه ای، شدیداً معطر و دارای طعم خاصی هستند. استفاده درمانی آن ها مشخص است. این عسل ها را در رابطه با درمان بیماری های ریوی، عفونت های روده ای و ادراری به کار می برند. مسلماً این عسل ها طبیعی تر از عسل های دشت هستند زیرا گل ها در کوهستان دچار آلودگی کمتری می شوند این عسل ها به خاطر اینکه انواع بیشتری از گل ها در ارتفاعات وجود داشته و این گل ها از تهاجمات انسانها (صنایع، شهرسازی، تحولات روش های کشاورزی و…) بهتر حفاظت می شوند و غنی تر هستند.

 

عسل های همراه با موم

گاهی اوقات ، مومی را که محتوی عسل است می جوند که خود این موم کمی گرده گل و بره موم دارد.جویدنن عسل های همراه با موم برای مبارزه با ناراحتی های مجاری تنفسی فوقانی و بالاخص زکام مورد استفاده قرار می گیرد.در رابطه با سینوزیت مزمن نیز از قدیم از عسل همراه با موم استفاده می شده است.

از نظر ما: عسل با موم برای گوارش بسسیار مفید می باشد

 

کاربرد انواع عسل های کمیاب تر

عسل تمشک سیاه:سرفه،گلو درد.

عسل مرزنجوش: حالت عصبی،بی خوابی و تحریک پذیری

عسل مریم گلی:جریان بد خون

عسل: خستگی سو هاضمه

عسل سوسن بر:ضعف ، خستگی مفرط

عسل افتاب گردان:کلسترول

عسل گل قاصدک:نارسایی کبدی

عسل تمشک: گلو درد، برونشیت.

 

تزریق درون وریدی با عسل

این روش کابرد عسل در فرانسه به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.از این طریق با نارسایی عروق کرونر،میوکاردیت ها،آریتمی قلبی و آنژین صدری مقابله می شود. در برخی کشورها نظیر آلمان این روش برای درمان ناراحتی های گفته شده در بالا به جای گلوکز به کار می رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا