تاثیر فرآورده های زنبور عسلمقالات

روش مصرف ژله رویال

روش و مقدار مصرف ژله رویال

اگر شخصی بخواهد از ژله رویال برای تقویت استفاده کند، یک وعده  در شبانه روز کافی است. بهتر است آن یک وعده صبح ناشتا باشد.

اگر شخصی برای بیماری بخواهد مصرف کند، با توجه به بیماری او توصیه می کنیم یک تا سه وعده در شبانه روز استفاده کند.

برای تقویت توصیه می کنیم شخص  یک گرم در روز استفاده کند. ضمنا لازم است گفته شود که ژله رویال هیچ وابستگی و اعتیادی ایجاد نمی کند.

ژله رویال حتما باید از راه مخاط دهان جذب بشود  بطور مثال : اگر می خواهیم برای تقویت، یگ گرم (تقریبا 4 تا 5 عدس) ژله رویال به صورت خالص استفاده کنیم باید هر عدسی را جداگانه در دهان بگذاریم و زمانی که یخ آن باز شد با زبان آن را در داخل دهان بچرخانیم و سپس بزاق مان را قورت دهیم. به طور میانگین هر عدس ژله رویال 1/5 تا 2 دقیقه وقت می گیرد تا از راه مخاط جذب بشود.

اگر مخلوط عسل و ژله رویال را بخواهیم استفاده کنیم باید یک عاشق غذاخوری از آن را به صورت مزه مزه مصرف کنیم.

نحوه مصرف ژل رویال

منع غذایی ژله رویال

منع غذایی ژله رویال مانند همه ی فرآورده های دیگر زنبور عسل این است که نباید نیم ساعت قبل و بعد مصرف آن چای بنوشیم.

دختر و پسری که به سن بلوغ نرسیده اند هم حق استفاده از ژله رویال ندارند، مگر بیماری صعب العلاج داشته باشند که دیگر معیار بلوغ برای ما اهمیت نداشته باشد.

افرادی که شیمی درمانی می کنند هم تا یک هفته بعد از دریافت آخرین داروی شیمی درمانی حق استفاده از ژله رویال را ندارند.

ضمنا می توان به این موضوع اشاره کرد که مخلوطی از عسل، ژله رویال و روغن زیتون را به عنوان کرم های زیبایی هم مصرف می کنند.

ژله رویال از راه پوست قابل جذب هست. پس افرادی هم که در نواحی بدن خود دچار ضعف عضله و تاندون هستند می توانند از ترکیب ژله رویال و روغن زیتون بر روی آن ناحیه از بدن خود به صورت ماساژ استفاده کنند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن