بیماری ها و روش درمانمقالات

میگرن

میگرن چیست؟

میگرین یکی از بیماری های اعصاب مرکزی است و امروزه بسیاری از مردم به این کسالت دچار هستند. در این بیماری عموما شخص احساس درد در قسمت های مختلف سر را دارد، از جمله: در سمت چپ شر یا نیم کره مغز و یا در سمت راست مغز و گاهی اوقات در پس سر این درد شروع می شود.ضمنا گاهی اوقات هم در جلوی سر ، نزدیک به پیشانی سر این درد شروع می شود که بیمار را کلافه می کند و در نتیجه بیمار از شدت درد ، قادر به باز کردن چشم نیست.
این بیماری گاه آنقدر درد ایجاد می کند که بیمار فکر می کند که تومور بزرگی در مغزش وجود دارد و این مساله باعث نگرانی و هراس او می شود.افرادی که دچار این بیماری هستند عموما بعد از شدت پیدا کردن درد، دچار حالت تهوع می شوند. بعد از این حالت درد بیمار مقداری تسکین پیدا می کند و شدت درد کاهش می یابد. افرادی که به این بیماری دچار می شوند. عموما سال های زیادی را پشت سر می گذارند در حالی که این بیماری بهبود نیافته است.

علت بیماری از نظر طب قرآنی

پیامبر گرامی اسلام منشا همه بیماری های انسان را در معده می دانند و نیز درمان همه بیماری ها را. چون معده انسان محل ورود انواع غذاهای مختلف برای ادامه حیات است، از همین مکان بسیاری از بیماری ها آغاز می شود. چرا؟ چون انسان تنها موجودی است که به فطرت الهی خویش عمل نمی کند. این مطلب در قران کریم به وضوح بیان شده است. خداوند سبحان می فرماید: اکثر انسان ها فطرت را نمی شناسند. بنابراین، علت اصلی میگرن ، ضعیف بودن سیستم گوارش است. افرادی که بلافاصله بعد از میل کردن غذا دچار سر درد می شوند، دچار ناراحتی معده هستند. اما کسانی که بعد از حدود نیم ساعت سردردشان شروع می شود، این گونه بیماران دچار ناراحتی روده هستند.
علت بیماری ، استفاده از غذاهای ممنوعه است. خصوصا پنیر و چای و سرخ کردنی و شیرینی جات قنادی و قند و شکر و سایر غذاهای صنعتی.
روش طب قرآنی برای این بیماری: علت اصلی این بیماری، ناراحتی گوارش است و خداوند سبحان بهبودی سیستم گوارش را در غدد بزاقی دهان انسان قرار داده است. بهترین روش بهبودی بیماری میگرن استفاده نکردن از غذاهای ممنوع و هر لقمه را دو برابر دندان ها جویدن است. چرا جویدن؟
با جویدن غذا سه اتفاق مهم رخ می دهد:

  1. با جویدن غذا ماده ای به نام موسین یا لعاب تولید می شود که ضد اسید معده است.
  2. با زیاد جویدن غذا ماده ای به نام آنزیم الفا آمیلاژ تولید می شود که غذاهای نشاسته ای را در دهان هضم می کند و فشار به معده نمی آید.
  3. با خوب جویدن غذا، ماده ای بسیار مفید از غدد بزاقی به نام لیزوزیم تولید می شود. این ماده آنتی باکتری بوده و باکتری های موجود در غذا و فضای دهان را از بین می برد.

با رعایت کردن غذا خوردن و اندیشه مثبت می توان بسیاری از بیماری ها را از بین برد. متاسفانه بسیاری از بیماری های انسان ، اگر دقیق بررسی شوند به علت نوع تغذیه است.

منبع : استاد خدادادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن