دسته بندی نشده

نحوه نگهداری از ژل رویال

شرایط نگهداری از ژل رویال

ژل رویال یا سلطنتی یک ماده کاملا ارگانیک و طبیعی است که در تهیه آن از کندو و نگهداری آن باید دقت زیادی داشت. یکی از نکات مهم در نگهداری این ژل ارزشمند، بسته بندی و استفاده از ظرف مناسب است. استفاده از ظرف مناسب، در این رابطه بسیار مهم است. یکی دیگر از نکات مهم  در نگهداری از این محصول، بسته بودن درب آن است. به هیچ عنوان نباید هوا در ظرف نگهداری از این ژل رویال در جریان باشد. چون این محصول داخل کندو تولید می شود و هیچ نوری در آنجا وجود ندارد، ظرف حاوی ژل نیز باید در جای  کاملا تاریک و به دور از جریان هوا نگهداری شود.

بسته بندی ژل رویال

ژل رویال به مدت یک ماه در محیط یخچال و بعد از آن برای به مدت طولانی ترباید در فریزر نگهداری شود و در زمان استفاده مجدد آن را به یخچال بازگردانید. کپسول و پودر ژل رویال را نیز باید در جای خشک و خنک نگهداری کرد.

اگر برای طولانی مدت قصد مصرف ژل رویال خود را ندارید، از همان ابتدای خرید، آن را در فریزر قرار دهید و در زمان مصرف از فریزر خارج کرده، اجازه دهید به دمای محیط رسیده و از آن مصرف کنید. برخی از ژل های رویال مایع، حاوی ماده نگهدارنده و یا مقداری عسل برای بهبود طعم آن هستند. اگر قصد استفاده از این محصول به صورت کاملا ارگانیک و طبیعی را دارید، حتما قبل از خرید خود، از طبیعی بودن آن، اطمینان حاصل کنید.

این ژل مقوی و پرخاصیت به سرعت فاسد می شود، به همین دلیل بهترین روش نگهداری از آن، استفاده از یخچال و فریزر است. هرچند برای استفاده از خواص این ژل سلطنتی بهتر است که آن را به صورت تازه مصرف کنید. بهترین مکان برای نگهداری از ژل رویال خالص و بدون مواد نگهدارنده، قفسه مربوط به سبزیجات در یخچال است.

ظرف حاوی ژل رویال

ژل رویال یک ماده مقوی، مغذی و با خاصیت درمانی بسیار زیاد است. برای حفظ خواص و ویژگی های منحصر به فرد آن، باید حتما به حفظ دمای لازم و شرایط نگهداری آن توجه ویژه داشت، چرا که این ژل در معرض هوا به سرعت تجزیه و تغییر خواص میدهد. راه حل مناسب دیگر برای نگهداری از این ژل به جای استفاده از یخچال، فرآیند انجماد خشک است. طی این فرآیند، رطوبت موجود در این محصول حذف  و نگهداری از آن حتی دردمای طبیعی اتاق با حفظ خواص آن امکان پذیر می شود.

ژل رویال بسته بندی شده را می توان تا یک سال در فریزر نگهداری کرد. عده ای از زنبورداران برای نگهداری ساده تر این ژل، به آن مقداری عسل اضافه می کنند، که این کار طعم آن را نیز بهبود می بخشد. ولی نکته مهم این است که وزن حجمی یا چگالی ژل رویال از عسل کمتر است (به اصطلاح سبک تر است) و ژل بر روی عسل قرار می گیرد. این کار باعث می شود ژل رویال در معرض بیشتر هوا قرار بگیرد و در نتیجه زودتر تجزیه شود.

در زمان مصرف می توان همزمان مقداری عسل، عناب، گرده گل، ژل رویال و پودر بره موم را با هم ترکیب و استفاده کرد و از مواد مغذی موجود در آنها بهره برد.

ژل رویال و لارو

ژل رویال حاوی مواد بسیار مقوی برای سلامت انسان است . برای درمان بیماری های زیادی کاربرد دارد، ولی نکته مهم، رعایت حفظ شرایط نگهداری آن است.  دما مهمترین عامل در این زمینه است. بهترین دما برای  نگهداری از آن،  دمای صفر درجه است.

فروشندگان ژل رویال را چگونه عرضه می کنند؟

ژل رویال منجمد شده

ژل رویال را در ظرف های مخصوص، با شرایط خاص و مناسب بسته بندی کرده و به صورت منجمد در اختیار مشتری قرار می دهند.

ژل رویال مخلوط با عسل

در این ترکیب نسبت یک به یک باید رعایت شود. مثلا یک گرم از عسل را با یک گرم ژل رویال ترکیب می کنند و این ترکیب باید در دمای کمتر از 15 درجه سانتی گراد نگهداری شود. فقط در این مورد باید به رطوبت این ترکیب توجه داشت زیرا رطوبت زیاد، باعث فساد سریع ژل می شود.

سوالات متداول

مدت زمان نگهداری ژل رویال با حفظ کیفیت در فریزر چقدر است؟

برای مدت یک سال می توان ژل رویال را در فریزر نگهداری کرد.

روش های نگهداری از ژل رویال چیست؟

با اضافه کردن مقدار کمی عسل به آن می توان در یخچال از آن نگهداری کرد. در فریزر به مدت طولانی تر حتی تا یک سال هم قابل نگهداری است. بدون ترکیب با عسل نیز میتوان برای مدت کمتری در یخچال از آن استفاده کرد.

ژل رویال را همراه چه موادی می توان استفاده کرد؟

ژل رویال را می توان همراه با عسل، عناب، گرده گل و پودر بره موم استفاده کرد.

ظرف مناسب نگهداری از ژل رویال چه ویژگی هایی دارد؟

ژل را باید درظرف کاملا در بسته نگهداری کرد که به هیچ عنوان هوا درآن جریان نداشته باشد. و باید در محلی تاریک و خنک مثل یخچال نگهداری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا