تاثیر فرآورده های زنبور عسلمقالات

خواص گرده گل

گل که در واقع  اسپرم گیاهی محسوب میشود به علت داشتن حداقل 35 درصد پروتئين ميباشد كه از لحاظ تركيبي شامل اسيد هاي آمينه هاي است كه بدن قادر به توليد آن نبوده و بايد در رژيم غذايي هر فرد باشد ، 50 درصد آن از گلوسيد ،آب ولپيد تشكيل شده است و 15 درصد آن از ويتامينها ، نمكهاي معدني ، آنزيمها ، عناصرآنتي بيوتيك ، و بطور كلي مواد مختلف و مكمل تشكيل شده است. به همین دلیل یک داروی بسیار عالی شناخته شده است که ارزش غذایی و خواص درمانی ان را نباید فراموش کرد.

گرده گل خواص متفاوت و بی شماری دارد. معمولا گرده گل در تغذیه انسانی، داروسازی و فرآورده های بهداشتی و آرایشی کاربرد دارد. در تغذیه انسانی به علت غنی بودن از پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی کاربرد دارد.

گرده گل منبع اصلی تامین پروتئین زنبور عسل است. چون این پروتئین قابل جذب برای بدن انسان است، پس می توان گفت یکی از خواص مهم آن تامین پروتئین مورد نیاز انسان هم می باشد.

ترکیب گرده گل و عسل

خواص درمانی گرده گل

مهم ترین خواص درمانی ای که گرده گل دارد:

گرده برای درمان پروستات

بعضی از محققین معتقدند که مصرف گرده برای سلامتی غدد پروستات موثر است. مصرف گرده گل تاثیر بسیار شدید بر هیپر تروفی پروستات (بزرگ شدن پروستات ) که در مردان مسن بیشتر رایج دارد. به شخصی که مشکل پروستات دارد توصیه می شود که 200 گرم گرده گل را در یک کیلو عسل مخلوط کند (باید چند نوبت در 5 روز هم زده شود) و یک قاشق غذاخوری صبح ناشتا و یک قاشق غذاخوری دیگر نیم ساعت قبل از شام مصرف کند.

گرده برای کم خونی

مصرف گرده گل برای خانم ها در درمان کم خونی تاثیر فراوانی دارد.

تنظیم کننده عمل روده

گرده گل فعلیت روده را عادی کرده و تنظیم کننده قابل توجهی برای ان میباشد مخصوصا گرده هایی که توسط زنبورداران جمع اوری می شوند نوعی ماده غذایی عالی برای روده محسوب شده و گاهی اوقات ان را پلیس روده می نامند.

درمان یبوست

گرده گل در درمان یبوست تاثیر بسزایی دارد. افراد مبتلا به یبوست بهتر است دو بار در سال و هر بار به مدت یک ماه از گرده گل برای درمان استفاده کنند. میزان مصرف ان 30 گرم (دو قاشق سوپ خوری) در روز میباشد. افرادی که قادر به مصرف این مقدار در یک وعده نیستند می توانند چند وعده در روز استفاده کنند.

ارامبخش اعصاب

در بیماریهای هیپرتونیک و بیماریهای سخت دستگاه عصبی و ترشح غدد داخلی تغذیه مخلوط عسل و گرده به نسبت 1به 1 ویا 2 به 1 نتیجه رضایت بخش داده است.

اشتها اور

گرده گل اشتها را تحریک و امادگی برای  کار را افزایش می دهد.

گرده برای درمان ناتوانی های جنسی

ثابت شده است که گرده گل حاوی هورمن های تحریک کننده جنسی می باشد و احتملا برای درمان نازایی به کار برده شده است.

درمان بیماریهای کبد

بر اساس مشاهدات بالینی ثابت شده است که ترکیب گرده گل، ژل رویال و عسل تاثیر  فراوانی در درمان بیماریهای گوناگون کبدی دارد.

هم چنین خواص دیگر گرده گل:

  • گرده برای درمان بیماری های عصبی
  • گرده برای درمان دیابت
  • گرده برای افزایش طول عمر
  • خواص آنتی بیوتیکی گرده
  • گرده برای درمان لک و چروک پوست

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید